Dantų terapinis gydymas

Terapeutinė odontologija – tai odontologinės medicinos kryptis, kuri yra dantų ir dantenų gydymas (paradontito gydymas), taip pat dantų ligų diagnostika ir profilaktika, dantų taisymas ir restauravimas. Terapeutinė odontologija skirstoma į kelias svarbias kryptis – endodontija (kanalų gydymas), estetinė odontologija ir kt. Šiuolaikinė terapeutinė odontologija užtikrina kokybišką dantų gydymą ir aukštą restauravimo lygį.

 

Visų pirma – dantų ėduonis. Tai labiausiai paplitęs susirgimas, visiems žinomas nuo vaikystės – tvirto danties audinio irimas ir tuštumos susidarymas. Taip vadinamos ,,skylutės dantyse‘‘ – tai ir yra ėduonies simptomai. Dantų ėduonies gydymas: gydytojas nustato ertmės gylį, preparuoja ją, pašalina visus pažeistus audinius, po to plombuoja dantį.

 

Estetinis dantų restauravimas

Šiuolaikinis plombavimas tai faktiškai dantų protezavimo ir gydymo sankarta. Estetinis danties audinių restauravimas šiuolaikinėmis kompozicinėmis medžiagomis suteikia galimybę visiškai atstatyti danties formą, spalvą, audinį. Šių priemonių dėka restauruoto danties estetika ir funkcijos nesiskiria nuo sveikų dantų estetikos bei funkcijų.

 

Danties pulpito gydymas

Jeigu ėduonies laiku negydyti, išsivysto komplikacija – danties pulpitas, tai yra danties nervų pluošto (pulpos) uždegimas. Pulpito gydymas tai edodontijos sritis – kanalų gydymas ir plombavimas. Nervas užmarinamas arsenu, šalinama kanalo pulpa, po to jis užpildomas specialia plombavimo medžiaga. 

 

Danties periodontito gydymas

Dar rimtesnė ėduonies ir pulpito (jeigu jis negydomas) komplikacija yra periodontitas. Jo simptomai taip pat žinomi daugeliui pacientų: aštrus skausmas danties srityje, prie jo neįmanoma prisiliesti, dantis kliba, dantenos padidėja, žandas patinsta (fliusas). Dantų periodontito gydymas tai ilga (daug valandų trunkanti) ir sudėtinga procedūra, reikia apdoroti kanalus specialiomis adatomis, ultragarsu, antiseptikais, rezultatas – dantis išgelbėtas ir sėkmingai funkcionuoja.

 

Paradontito, paradontozės, gingivito gydymas

Terapeutinė odontologija apima ne tik dantų, bet ir dantenų: paradontozės, gingivito, paradontito gydymą ir profilaktiką. Pagrindiniai paradontito požymiai – dantys išklibę, dantenos kraujuoja, tarpai tarp dantų, dantų abscesas, pūlių išsiskyrimas iš danties. Dantenų uždegimo požymiai (paraudimas ir pabrinkimas) ir dantų klebėjimas pasireiškia mažiau. Paradontozė išsivysto ne taip greitai, kaip paradontitas, rečiau būna paūmėjimas ir daug rečiau primena apie save žmogui.